Головна » 2013 » Травень » 22 » Джон Девісон Рокфеллер - від бідності до багатства
21:35
Джон Девісон Рокфеллер - від бідності до багатства

«Ваше благополуччя залежить від ваших власних рішень»

Джон Девісон Рокфеллер

 

Приголомшлива історія багатства сім'ї Рокфеллерів почалася 8 липня 1839, коли на світ з'явився Джон Девісон Рокфелллер. Тоді ніхто й припустити не міг, що в майбутньому його назвуть найбагатшою людиною в історії США. До цього було ще так далеко...

 

Джон Рокфеллер з'явився в сім'ї, де мати - Елайза - була жінкою дуже побожною, а батько - Вільям - справжнім гультіпакою, який з'являвся вдома вкрай рідко. Ніколи не можна було бути впевненим, що він повернеться додому, а тому мати майбутнього магната вела господарство в суворій економії, відкладаючи кожен зароблений цент. Елайза працювала не покладаючи рук, а поруч з нею також важко працювали і її діти. У будинку панувала бідність, в той час як батько цієї родини процвітав. Коли Вільям остаточно покинув дружину і дітей заради чергової коханки, на Джона Рокфеллера впала відповідальність за змістом сім'ї.

 

У 16 років йому довелося шукати роботу, яку, як виявилося, знайти було дуже нелегко. До того часу Джон вже непогано знав математику і навіть закінчив тримісячні курси бухгалтера. Однак роботу йому було знайти складно. Протягом 6-ти тижнів день за днем ​​він ходив з офісу в офіс у пошуках робочого місця, проте скрізь чув відмову. І ось, нарешті, його взяли асистентом бухгалтера в компанію «Хьюітт енд Таттл». Протягом перших трьох місяців він просто вчився, тобто працював фактично безкоштовно. Проте Джон Рокфеллер був радий і цьому - у нього з'явилася можливість осягати ази бізнесу.

 

Дуже скоро він зарекомендував себе як класний професіонал і йому запропонували місце керуючого (старий якраз звільнився). Однак Джон не прийняв цю пропозицію, тому що йому встановили оклад всього в 600 доларів, а попередник ж на цій посаді отримував 2000 доларів.

 

Рокфеллерові було всього лише 19 років, коли він вирішив відкрити власну справу. Вклавши свої 800 доларів, які він заробив за 3 роки в »Хьюітт енд Таттл» і позичивши близько 1000 доларів у свого батька, він разом з партнером зайнявся продажем сільгосппродукції. Проте по-справжньому розбагатіти йому вдалося зовсім не на цьому.

 

Нафта - ось що стало основою його багатства.

 

Чим була нафту в середині 19-го століття? З неї виготовляли гас, за допомогою якого висвітлювали житла. Про бензин мова тоді ще взагалі не йшла.

 

У той час в нафтовому бізнесі все було дуже сумбурно. Не існувало, ні якої б то не було системи, ні порядку. Джон Рокфеллер зрозумів, що для початку потрібно створити порядок в бізнесі, а потім вже можна говорити про якийсь комерційний прибуток. Так з'явилася компанія Standart Oil.

 

Рокфеллер почав з декількох нафтопереробних заводиків і незабаром став справжньою акулою бізнесу. Неймовірна працьовитість, любов до порядку, залізна дисципліна, цілковитий облік витрат і доходів - ось що відрізняло майбутнього магната. Він завжди отримував від бізнесу все, що йому було потрібно і жорстко відстоював свої інтереси.

 

Рокфеллер скуповував одну нафтову компанію за іншою і до 1880 року в його руках вже знаходилося 80% всього нафтового бізнесу США. Standart Oil стала найбільшою нафтовою компанією в світі. Проте вже через 10 років був прийнятий закон про боротьбу з монополіями. Компанія Рокфеллера була роздроблена на 34 дрібні компанії. Однак це ще більше збагатило Джона, оскільки в кожній у нього був пакет акцій. А коли Америка перетворилася на країну автомобілів, його багатство початок досягати просто фантастичних розмірів.

 

З боку преси і громадськості Рокфеллер постійно відчував нападки. Однак він ніколи на них не відповідав. Навіть якщо це був наклеп. Але не дивлячись на це, у нього була така похмура популярність, що його ім'ям лякали дітей.

 

Не зважаючи на свої неймовірні доходи, Рокфеллер ніколи не хизувався своїм багатством. Джон був відмінним сім'янином - палко любив свою дружину Лауру Спелмен і обожнював дітей, яких, тим не менш, виховував у неймовірній строгості. Про нього різко негативно відгукувалися як про бізнесмена, але ніяких особистих скандальних історій в його житті не було. Він високо шанував сімейні цінності.

 

Крім цього, оскільки Джон Девісон Рокфеллер був дуже віруючою людиною, він дуже багато займався благодійністю. На його гроші був побудований Чиказький університет, Нью-йоркський інститут медичних досліджень, створено фонд Рокфеллера, Рада з загальної освіти, музей сучасного мистецтва та багато іншого. У загальній сумі він витратив на благодійність близько 500 мільйонів доларів. Крім цього, Рокфеллер завжди платив церковну десятину (10% від свого місячного доходу). Вихований у дусі високої християнської моралі, нафтовий магнат ніколи не афішував заняття благодійністю.

 

Помер Джон Девісон Рокфеллер в 1937 році, не доживши всього два роки до свого столітнього ювілею. Сімейство Рокфеллерів досі вважається найбагатшим в США. А сам Джон Рокфеллер є прикладом того, як можна сколотити величезний стан.

Переглядів: 532 | Додав: Vasyl10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: